Studentské filmy
Studentské filmy
lfs24-sekce-1920x840-studentske-filmy-1
Studentské filmy

To nejlepší z filmů všech tuzemských filmových škol, ať už středních nebo vysokých, nabídne už tradičně Maraton studentských filmů, který bude k vidění jak na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti, tak na obrazovkách České televize (a potom na iVysilání). K vidění budou hrané, animované, dokumentární i experimentální filmy nejen z pražské FAMU, písecké FAMO, zlínské UTB, ale i ze Západočeské univerzity v Plzni, Ostravské univerzity, Univerzity Palackého v Olomouci a brněnské FAVU. Maraton tradičně obeslali svými snímky i Vyšší odborná škola Václava Hollara, SUŠG Jihlava, SPŠST Panská, SUŠ Ostrava, soukromá Škola Michael či SUPŠ Uherské Hradiště. Osobou zodpovědnou za výběr filmů je už tradičně mediální analytik České televize Milan Kruml.

V samostatném bloku slovenských studentských filmů, jehož výběr jde za dramaturgy LFŠ, uvidíte například dokument Otrávená studna o teroristickém útoku na LGBTQ+ bar Tepláreň v Bratislavě na podzim 2022; příběh utajované lásky dvou mladých žen za socialismu Poslední šance; drama Daleko mezi námi o malém chlapci, kterého vychovává gay pár a o něhož po letech projeví zájem jeho biologická matka; dva příběhy krize středního věku s nádechem erotiky – jak ten mužský (Tento zvláštní den), tak ten ženský (Hot Flush); animovaný film o relativnosti hodnot (Na Vychýr) a dokument o netradičním využití virtuální reality (Pohádka o cestě k moři).

Dramaturgie:

Jaroslav Sedláček, kreativní producent České televize, dramaturg, ale hlavně velký fanoušek českého filmu. Nejdřív o něm dlouho psal, pak ho začal i dělat. Má rád kolo, koupání, měkké boční světlo a hlavně filmy, co dokáží diváka (třeba jen na chvíli) změnit.

Programové sekce