Industry program filmové a audiovizuální výchovy

Industry program na LFŠ 2021 (9.-10.8.2021)

Letní filmová škola a Národní filmové muzeum NaFilM spolu od roku 2018 pořádají Industry program filmové a audiovizuální výchovy. Zájemcům o filmovou výchovu tak nabízejí možnost setkávat se s českými a zahraničními hosty a sdílet své projekty, přístupy a zkušenosti – a to nejen v rámci diskuzních panelů, ale také během praktických ukázek, díky kterým si mohou představené postupy bezprostředně vyzkoušet.
Odborníci se letos podělí o prověřené tipy, jak inovativně přistupovat ke vzdělávání dětí a mládeže. Program představí hravé metody poznávání rané kinematografie a možnosti, jak historii filmu kombinovat se současnými technologiemi a trendy jako jsou vzdělávací aplikace, virtuální realita nebo počítačové hry.
Účast na mezinárodním setkání je bezplatná a je určena učitelům základních, středních a uměleckých škol, lektorům kroužků a dílen pro děti a mládež, kinařům, klubistům a dalším aktivním zájemcům o filmovou a audiovizuální výchovu. Díky tomu, že je Industry program otevřený také návštěvníkům festivalu, je možné nevšední formy filmových dílen testovat společně, a díky tomu sledovat okamžitý účinek na různé cílové skupiny.
Industry programu předchází CinEd: Seminář filmové výchovy (Odborný program, 8. 8.), akreditovaný MŠMT v rámci DVPP, který představí, jak lze s filmem pracovat ve škole.

Kontakty

Adéla Mrázová

Koordinátorka Industry programu
+420 603 195 998
adela.mrazova@nafilm.org

Terezie Křížkovská

Koordinátorka Industry programu
+420 723 219 582
terezie.krizkovska@nafilm.org

Registrace

muzeum@nafilm.org