Comeback
Comeback
lfs24-sekce-1920x840-comeback-new
Comeback

Padesátileté výročí festivalu je bezpochyby důvodem k oslavě, zastavení se, rekapitulaci. Již pět dekád je Letní filmová škola unikátní platformou pro sledování filmů (v kině!), neškolometské vzdělávání, sdílení, prohlubování kontextu, setkávání se s inspirativními hosty.

Střih. Srpen 2023. Jedna z mnoha schůzek k jubilejnímu ročníku LFŠ. Obecná idea nějakým způsobem zapojit portfolio bývalých festivalových hostů. Marketingová ředitelka Silvie Jílková Suchnová a její konkrétní nápad na možnou podobu jedinečné sekce. Pochyby, zda vše půjde zorganizovat. Pracovní název „dobří holubi se vracejí“. Takřka roční práce (rešerše hostů, komunikace, organizace). Oficiální název „Comeback“.

Idea společné oslavy s lidmi, které máme rádi a kteří mají rádi nás, a fakt, že se jedná o světově uznávané filmové režiséry, není vůbec na škodu. Jednoduchý systém, kdy každý pozvaný comeback-host vybere jeden ze svých filmů natočených od návštěvy LFŠ a pak také jakýkoliv film z historie kinematografie blízký jeho srdci jako dárek pro festival. První film s diskuzí po promítání, druhý film pak s úvodem hosta.

Výsledkem bude naprosto jedinečná sekce představující tvůrce jako Mohsen Makhmalbaf, Fridrik Thór Fridriksson, Peter Strickland a Sean Ellis v unikátním kontextu. Půjde o speciální cross-over napříč dějinami filmu (Mohsen Makhmalbaf si například vybral snímek Jaro, léto, podzim, zima… a jaro režiséra Kim Ki-Duka a před jeho začátkem se nám představí jako úvodníkář). Půjde o jedinečný hvězdný slet potvrzující pozici Letní filmové školy v kontextu evropských filmových festivalů… Hlavně však půjde o společnou oslavu festivalového týmu, filmových tvůrců a jedinečného „filmovkového“ publika.

Programové sekce