Koncerty
Collegium 1704

Ne 28.7. / 17:00 / kostel sv. Františka Xaverského

390 Kč do 9.7. / 490 Kč od 10.7.

On-line předprodej v Moje LFŠ:

On-line předprodej končí hodinu před akcí. Poté bude možné do vyprodání kapacit zakoupit vstupenku pouze v hotovosti na místě konání.

Jedinečný koncert jednoho z našich nejlepších orchestrů specializujících se na barokní hudbu a její autentickou interpretaci.

Pražský barokní orchestr a vokální ansámbl Collegium 1704 a Collegium Vocale 1704 byly založeny cembalistou a dirigentem Václavem Luksem u příležitosti projektu Bach — Praha — 2005. Od té doby se vypracoval do pozice evropsky uznávaného uskupení, spolupracujícího se špičkovými sólisty a interprety. Vedle řady oceňovaných nahrávek komorní a operní hudby se soubor podílel například i na historickém velkofilmu Il Boemo (2022) v režii Petra Václava o životě Josefa Myslivečka. Collegium 1704 účinkuje též ve Václavově dokumentu Zpověď zapomenutého (2015). 

V Uherském Hradišti uvede Collegium 1704 program složený z děl Jana Dismase Zelenky a Johanna Sebastiana Bacha. 

 

A proč si soubor do svého názvu zvolil právě letopočet 1704?

Letopočet 1704 je symbolem našeho erbovního skladatele Jana Dismase Zelenky. Roku 1704 byla v Praze v kostele sv. Mikuláše provedena jezuitská alegorická hra Via Laureata se Zelenkovou hudbou. A jelikož o Zelenkových předchozích osudech a o dalším desetiletí jeho života nevíme téměř nic, je pro nás tento rok symbolem okamžiku, kdy se na hudební scéně objevil největší génius českého baroka a jeden z nejoriginálnějších skladatelů dějin hudby vůbec.

 

Programové sekce