Skip to main content

Vydejte se s námi na cestu současným, historickým a česko/slovenským filmem! Shrnujeme praktické informace pro návštěvníky 48. Letní filmové školy.

Jak se můžete Filmovky zúčastnit?

  • S akreditací

Akreditace na jakýkoli počet dnů si lze zakoupit po registraci v Moje LFŠ a během festivalu také ve Festivalovém centru před kinem Hvězda. Akreditace opravňuje ke vstupům do sálů, na odborný program, na výstavy a ke slevě na koncerty a divadla, je nepřenosná.

  • S balíčkem vstupenek

Přenosné balíčky 6 či 10 vstupenek si můžete zakoupit po registraci v Moje LFŠ, během festivalu také ve Festivalovém centru před kinem Hvězda a bez nutnosti registrace ve Festivalovém obchodě. Balíčky opravňují ke vstupu pouze na filmy v sálech, jsou přenosné, jeden balíček může využít více diváků a to i na stejnou projekci.

  • S mecenášským balíčkem

Mecenášský balíček je v prodeji po registraci v Moje LFŠ a v průběhu Filmovky v Guest service ve Slovácké búdě. Mecenášské balíčky obsahují celofestivalovou akreditaci a dle úrovně podpory další bonusy, jako rezervace v sálech, zmrzlinu denně, setkání s organizátory Filmovky či vstupenky na doprovodný program a jiné kulturní akce.

  • Užít si doprovodný program

Vstupenky na doprovodný program jsou v předprodeji v Moje LFŠ (pro akreditované se slevou) a v Městském informačním centru (za plnou cenu). Během festivalu je nutné vyzvednout vstupenky zaplacené v Moje LFŠ do 16:00 v den konání akce. Do této doby budou vstupenky dostupné i ve Festivalovém centru (pro akreditované se slevou), za plnou cenu pak ve Festivalovém obchodě a v Městském informačním centru. Hodinu před programem budou případné zbylé vstupenky v prodeji na místě.

  • Zdarma

Doprovodný program ve stanech ve Smetanových sadech je až na výjimky volně přístupný veřejnosti (literární program, dětský program, besedy, debaty, lekce filmu s hosty). Zdarma promítají také letní kina na Masarykově náměstí a ve Smetanových sadech.

Ubytování

Ubytování zprostředkovávané přes festival je ve vybraných termínech v omezené míře stále k dispozici. Pro konkrétní možnosti se přihlaste do Moje LFŠ a projděte si nabídku ubytování, která je dostupná po zvolení akreditace. Pokud jste nenašli vhodné ubytování, můžete vyzkoušet i nabídku na Airbnb, Booking.com či naši skupinu Ubytování na Filmovce. Pokud přijedete do Uherského Hradiště autem, doporučujeme ubytovací kapacity v blízké dojezdové vzdálenosti (Ostrožská Nová Ves, Napajedla, Uherský Brod, Staré Město u Uherského Hradiště atd.). 

Po příjezdu na festival

Pokud máte vše dopředu zaplaceno, po příjezdu zamiřte rovnou do Výdeje akreditací v kině Hvězda, kde si vyzvednete akreditace, vstupenky apod. (otevírací doba je 8:00 – 22:00). V opačném případě vám pomůžeme ve Festivalovém centru před kinem Hvězda (8:00 – 23:59).

Projekční místa

Každý sál má svoji maximální kapacitu, proto doporučujeme přijít v dostatečném předstihu, pokud chcete mít jistotu zhlédnutí vybrané projekce. Organizátor LFŠ nemůže garantovat, že se každý účastník dostane na jím zvolenou projekci. Z tohoto důvodu se maximálně snažíme o reprízy exponovaných titulů.

Občerstvení

Nejrychlejší způsob občerstvení je ve stáncích v okolí kina Hvězda, které nabízí pestrý výběr. Vegetariáni a vegani si taky přijdou na své.

Úschovna

Všem účastníkům je k dispozici úschovna zavazadel, která se nachází před kinem Hvězda. Otevírací doba je v pátek 10:00 – 2:00 a další dny 8:00 – 2:00. Vouchery na uschování zavazadel v hodnotě 25 Kč jsou v prodeji ve Festivalovém obchodě (8:00 – 22:00).

Pro další odpovědi na vaše případné otázky nahlédněte do Nejčastějších dotazů.

Sdílejte s námi svou Filmovku

Oficiální hashtag je #lfs2022.

Ve stories na Instagramu označujte @letnifilmovaskola – příběhy sdílíme.

Ve stories, v gifech, po zadání „lfs” najdete letošní i předchozí vizuálové motivy.