Koncerty

Hudební program letos odstartují Monkey Business, kteří zahrají zdarma v innogy letním kině na Masarykově náměstí. Zdarma si můžete zazpívat a zatančit i s cimbálovkami v Divadelním/literárním stanu. Koncerty na Míru obstarají Please the Trees, WWW či Dunaj – pro veřejnost za 200 Kč, s akreditací za poloviční vstupné. A náročnější posluchače potěší Bennewitzovo kvarteto v kostele sv. Františka Xaverského. Zlevněné vstupenky můžete koupit v akreditačním systému Moje LFŠ, bez registrace pak v Městském informačním centru a v průběhu LFŠ i v Infocentru před kinem Hvězda.

Monkey Business

Sobota 27. 7. / 20:00 / innogy letní kino Masarykovo nám.
Zdarma účastníci i veřejnost
Skupina Monkey Business vydala v říjnu minulého roku nové album Bad Time for Gentlemen. Originální rukopis Romana Holého, výtečné výkony vokalistů Matěje Rupperta a Terezy Černochové, pozoun, saxofon, klávesy a nezaměnitelný zpěv Ashleyho Slatera. Spolu s originálními texty jedinečná kombinace.
Koncert vám přinášíme díky podpoře našeho hlavního partnera innogy.

12: PIET + Please The Trees

Pondělí 29. 7. / 21:00 / Klub Mír
200 Kč / 100 Kč (s akreditací)
12: PIET je původem slovácká punkově romantická kapela „jaxviňa, folklórnější než sám folklór na Slovácku.“ Kapela Please The Trees se vrací na LFŠ s pátou řadovou deskou Infinite Dance, jejíž základ nahráli již v říjnu 2016 v sanfranciském studiu Tiny Telephone s Brandonem Egglestonem.

Bennewitzovo kvarteto

Úterý 30. 7. / 20:00 / Kostel sv. Františka Xaverského
290 Kč / 190 Kč (s akreditací)
Soubor, který nese již od roku 1998 jméno houslisty a ředitele Pražské konzervatoře Antonína Bennewitze, patří v mezinárodním měřítku ke špičkovým komorním souborům, což dokládají nejen vítězství ve dvou prestižních soutěžích – v Ósace v roce 2005 a Prémio Paolo Borciani v Itálii v roce 2008, ale i pochvalné hlasy kritiky. Na LFŠ provede skladby Johanna Sebastiana Bacha, Felixe Mendelssohna-Bartholdyho a Ludwiga van Beethovena.

WWW

Středa 31. 7. / 22:00 / Klub Mír
200 Kč / 100 Kč (s akreditací)
Hudba WWW originálně slučuje postupy hiphopu, industriálu, elektroniky a volné skladby. Na hudební scéně se pohybují od počátku 90. let jako jedna z prvních kapel, která u nás začala experimentovat s rapem. Za více než dvacet let působení stihli vydat několik zásadních alb.

Dunaj

Pátek 2. 8. / 21:00 / Klub Mír
200 Kč / 100 Kč (s akreditací)
Legendární brněnská kapela je zpět. Dunaj je brněnská hudební skupina alternativního směru. Její projev vykrystalizoval od klasického bigbeatu, patrný je zde ale i vliv minimalismu a punku a později se pro její styl ujalo označení brněnská alternativa.