Koncerty

Redside zónu Kolejní nádvoří rozezní nezapomenutelný hudební projev Ivy Bittové se skupinou Čikori či projekt Hrubá Hudba, spojující jazzovou kapelu Lesní zvěř a Horňáckou muziku Petra Mičky. Zlevněné vstupenky můžete koupit v akreditačním systému Moje LFŠ a ve Festivalovém centru, bez registrace pak v Městském informačním centru, ve Festivalovém obchodě před kinem Hvězda a případně půl hodiny před začátkem koncertu i na místě (kapacita je omezená). Podmínky zakoupení zlevněné vstupenky najdete v sekci Nejčastější dotazy.

Iva Bittová + Čikori

Sobota 8. 8. / 20:30 / Redside zóna Kolejní nádvoří
390 Kč / 290 Kč (s akreditací přes Moje LFŠ)
Jedna z nejvýraznějších osobností české hudební scény se spojila s akustickým uskupením Čikori. Zpěvačka, houslistka a skladatelka Iva Bittová je originální královnou české avantgardy, která boří hranice mezi jednotlivými žánry a úspěšně se prosazuje i na mezinárodní scéně.

Golden Spine

Neděle 9. 8. / 20:00 / Kino Hvězda (kopule) 
150 Kč / 100 Kč (s akreditací přes Moje LFŠ)
Projekt jogínky a hudebnice Andrei Knotkové Golden Spine je inspirovaný jejími návštěvami Indie. Vznikl zhudebněním védských manter, na němž se podílel i její partner, lídr kapely Please the Trees Václav Havelka. Výsledkem je hudba směřující ke koncentraci a propojení, hudba, která zve lidi dohromady a upevňuje víru, že svět je dobré místo.

Hrubá Hudba

Pondělí 10. 8. / 20:30 / Redside zóna Kolejní nádvoří
200 Kč / 100 Kč (s akreditací přes Moje LFŠ)
Hrubá Hudba je společný koncertní projekt nu-jazzové kapely Lesní zvěř, jejího frontmana Jiřího Hradila a Horňácké muziky Petra Mičky. Koncerty Hrubé Hudby tak přináší originální prolínání na první pohled rozdílných hudebních světů, které v moravském hudebním prostředí dosud nemá obdoby.

Podoby písně

Úterý 11. 8. / 19:00 / Park Rochus 
Vstupné na místě: 80 Kč / 60 Kč (dítě, student, důchodce, akreditace)
Dudy a písně z Chodska představí Jindřich Janeček a Stáňa Wimmerová. Gajdoš Pavel Popelka s hudcem Janem Maděričem budou interpretovat gajdošské písně z moravsko-slovenského pomezí, a to jak jejich žánr baladický, tak písně rozverné. Vlaďka Březinová představí jihočeská Blata. Sborový ženský zpěv za doprovodu gajd uslyšíme v podání ženského sboru Netáta ze Strání.
Před začátkem pořadu si mohou návštěvníci prohlédnout skanzen, ochutnat pochoutky tradiční gastronomie a víno z Vinařství Medek.

Prago Union

Středa 12. 8. / 20:30 / Redside zóna Kolejní nádvoří
200 Kč / 100 Kč (s akreditací přes Moje LFŠ)
Prago Union je pražská hiphopová skupina. Založili ji roku 2002 dva bývalí členové legendární skupiny Chaozz – rapper Kato a DJ Skupla. Díky originalitě svého repertoáru si našli početnou fanouškovskou základnu. V listopadu 2019 vydali nové album Perpetuum promile, které přivezou i na Filmovku.