Koncerty

O krásce a zvířeném prachu bude na Kolejním nádvoří zpívat Dan Bárta & Illustratosphere, multiinstrumentalista Marian Friedl představí svůj projekt 11 PODOB LÁSKY, hudbu Antonína Dvořáka přivezou do Hradiště violoncellista Jiří Bárta s klavíristkou Terezií Fialovou, zazní i worldmusic, folk a jazz. Hudba všech druhů a žánrů…

Doprovodný program je dostupný s libovolnou akreditací za zvýhodněnou cenu, popřípadě se samostatnou vstupenkou za plnou cenu.

EVAMORE

Sobota 7. 8. / 18:30 / Kolejní nádvoří
80 Kč (bez akreditace přes Moje LFŠ)
50 Kč (s akreditací přes Moje LFŠ)
EVAMORE je hudební skupina z Beskyd. První deska „Na vysokym kopcu” vyšla v srpnu 2020. Dvanáct písní provede posluchače slunnými i stinnými zákoutími milostných vztahů a současně dá pocítit krásu beskydské krajiny. Prvky lidové hudby kapela mísí s elementy moderní world music, rockem či alternativním folkem.

Dan Bárta & Illustratosphere

Sobota 7. 8. / 20:30 / Kolejní nádvoří 
390 Kč (bez akreditace přes Moje LFŠ)
290 Kč (s akreditací přes Moje LFŠ)
Nezaměnitelný hlas s vynikající technikou zpěvu, prvotřídní hudebníci a písně vzlétající nad tuzemský standard populární hudby… Dan Bárta & Illustratosphere okouzlují posluchače napříč generacemi i hudebními žánry již dvacet let. Aktuálně skupina představuje v obměněné sestavě s mezinárodně uznávaným bubeníkem Martinem Valihorou dlouho očekávané páté řadové album „Kráska a zvířený prach” (2020).

Jiří Bárta, Terezie Fialová: Dvořákovy skladby pro violoncello a klavír

Neděle 8. 8. / 21:00 / Reduta 
390 Kč (bez akreditace přes Moje LFŠ)
290 Kč (s akreditací přes Moje LFŠ)
Po pěti letech se do Uherského Hradiště vrací violoncellista Jiří Bárta, tentokrát s programem, který připomene 180. výročí narození Antonína Dvořáka. Součástí a vrcholem večera bude Violoncellový koncert h moll, Op. 104, který patří k nejoblíbenějších a nejhranějším skladbám pro violoncello vůbec.

Srednusha + Bukowicz (PL)

Pondělí 9. 8. / 18:30 / Kolejní nádvoří 
290 Kč (bez akreditace přes Moje LFŠ)
190 Kč (s akreditací přes Moje LFŠ)
Srednusha
„Srednusha – to jsou spřízněné duše, které hledají jednotu v rozmanitosti. Ve své myšlence se snažíme spojit různé hudební kultury, někdy od sebe vzdálené tisíce kilometrů,“ říká o sobě pětičlenná kapela z polského města Świdnica.
Bukowicz
Aneta Maciaszczyk, Jakub Buczek a Maciej Śmigrodzki. Syntezátory a kytary poháněné silnými basy a rytmem. Melodické a melancholické písně v polštině. R’n’B pro gotiky. Drum’n’bass pro citlivé.

Marian Friedl: 11 PODOB LÁSKY

Středa 11. 8. / 20:30 / Kolejní nádvoří 
290 Kč (bez akreditace přes Moje LFŠ)
190 Kč (s akreditací přes Moje LFŠ)
11 PODOB LÁSKY je nový hudební projekt Mariana Friedla, který tvoří jazzové jádro úspěšného ansámblu Beránci a vlci (stejnojmenná deska získala hudební cenu Anděl 2017), doplněné o folklorní zpěvačky Petru Jelénkovou a Sabrinu Pasičnykovou.

Repertoár zahrnuje písně lidové a autorské zakořeněné v tradiční hudbě Západních Karpat. Stylově je projev projektu rozkročen mezi folkem, folklorem, jazzem a world music.