Koncerty

O krásce a zvířeném prachu bude na Kolejním nádvoří zpívat Dan Bárta & Illustratosphere, multiinstrumentalista Marian Friedl představí svůj projekt 11 PODOB LÁSKY, hudbu Antonína Dvořáka přivezou do Hradiště violoncellista Jiří Bárta s klavíristkou Terezií Fialovou, zazní i worldmusic, folk a jazz. Hudba všech druhů a žánrů…

Vstupenky na koncerty jsou dostupné s běžnou akreditací za zvýhodněnou cenu, s akreditací „Off-program“ za plnou cenu a nebo se samostatnou vstupenkou za plnou cenu. Detailní informace k akreditacím i vstupenkám najdete v Nejčastějších dotazech.

Cimbálová muzika Pozdní sběr

Pátek 6. 8. / 20:00 / Vinný stan Smetanovy sady
Délka programu: 4 hodiny
Vstup zdarma
Cimbálová muzika Pozdní sběr vznikla v roce 2001 v Uherském Hradišti po rozchodu muzikantů kudlovské Lúčky. Většina členů Pozdního sběru jsou zkušení hudebníci, kteří hráli a doposud hrají ve zvučných kapelách Uherskohradišťska.

EVAMORE

Sobota 7. 8. / 18:30 / Kolejní nádvoří
80 Kč (bez akreditace přes Moje LFŠ)
50 Kč (s akreditací přes Moje LFŠ)
EVAMORE je hudební skupina z Beskyd. První deska „Na vysokym kopcu” vyšla v srpnu 2020. Dvanáct písní provede posluchače slunnými i stinnými zákoutími milostných vztahů a současně dá pocítit krásu beskydské krajiny. Prvky lidové hudby kapela mísí s elementy moderní world music, rockem či alternativním folkem.

Dan Bárta & Illustratosphere

Sobota 7. 8. / 20:30 / Kolejní nádvoří 
390 Kč (bez akreditace přes Moje LFŠ)
290 Kč (s akreditací přes Moje LFŠ)
Nezaměnitelný hlas s vynikající technikou zpěvu, prvotřídní hudebníci a písně vzlétající nad tuzemský standard populární hudby… Dan Bárta & Illustratosphere okouzlují posluchače napříč generacemi i hudebními žánry již dvacet let. Aktuálně skupina představuje v obměněné sestavě s mezinárodně uznávaným bubeníkem Martinem Valihorou dlouho očekávané páté řadové album „Kráska a zvířený prach” (2020).

Jiří Bárta, Terezie Fialová: Dvořákovy skladby pro violoncello a klavír

Neděle 8. 8. / 21:00 / Reduta 
390 Kč (bez akreditace přes Moje LFŠ)
290 Kč (s akreditací přes Moje LFŠ)
Po pěti letech se do Uherského Hradiště vrací violoncellista Jiří Bárta, tentokrát s programem, který připomene 180. výročí narození Antonína Dvořáka. Součástí a vrcholem večera bude Violoncellový koncert h moll, Op. 104, který patří k nejoblíbenějších a nejhranějším skladbám pro violoncello vůbec.

Srednusha + Bukowicz (PL)

Pondělí 9. 8. / 18:30 / Kolejní nádvoří 
290 Kč (bez akreditace přes Moje LFŠ)
190 Kč (s akreditací přes Moje LFŠ)
Srednusha
„Srednusha – to jsou spřízněné duše, které hledají jednotu v rozmanitosti. Ve své myšlence se snažíme spojit různé hudební kultury, někdy od sebe vzdálené tisíce kilometrů,“ říká o sobě pětičlenná kapela z polského města Świdnica.
Bukowicz
Aneta Maciaszczyk, Jakub Buczek a Maciej Śmigrodzki. Syntezátory a kytary poháněné silnými basy a rytmem. Melodické a melancholické písně v polštině. R’n’B pro gotiky. Drum’n’bass pro citlivé.

Horňácká muzika Petra Mičky

Pondělí 9. 8. / 20:00 / Vinný stan Smetanovy sady 
Délka programu: 4 hodiny
Vstup zdarma
Horňácká muzika Petra Mičky (HMPM) působí na moravské folklorní scéně už více než 20 let. Za dobu své existence prošla výrazným vývojem a stala se uznávanou kapelou jak z hlediska tradičního folklorního pojetí, tak z hlediska přístupu k nejrůznějším přesahům.

Babské rady

Úterý 10. 8. / 19:00 hodin / Park a skanzen Rochus
Vstupné 60 Kč / prodej vstupenek na místě
Folklorní program Babské rady představí novou stejnojmennou publikaci Českého rozhlasu, která vznikla na základě dopisů posluchačů pořadu Apetýt. V podvečerním pořadu ve skanzenu Rochus vystoupí autorka knihy Babské rady Jarka Rozsypalová-Vykoupilová, nebudou chybět ani folklorní soubory z Bojkovic a cimbálová muzika. Pořad vyvrcholí křtem knihy a autogramiádou autorky. Po skončení pořadu bude následovat beseda u cimbálu s ochutnávkou vín vinařů z Uherskohradišťska.

-123 minut

Úterý 10. 8. / 20:30 / Kolejní nádvoří 
290 Kč (bez akreditace přes Moje LFŠ)
190 Kč (s akreditací přes Moje LFŠ)
Síla kapely spočívá především v živých energických koncertech, které jsou z velké části tvořeny improvizací. Propojují žánry jako soul, groove, jazz, blues, funky či world music. A protože, jak sami říkají, nejsou porostlí mechem, jsou otevřeni i vlivům současné hudby. Na minutovský pelmel se nejen dobře tančí, ale jelikož jde o výjimečné muzikanty, dobře se na ně také dívá.

Cimbálová muzika Jaroslava Čecha

Středa 11. 8. / 20:00 / Vinný stan Smetanovy sady
Délka programu: 4 hodiny
Vstup zdarma
Kapela hraje je v současnosti v sedmičlenném obsazení. Jejím primášem je Jan Rajmic, sólovým zpěvákem Karel Rajmic. Cimbálová muzika Jaroslava Čecha patří dodnes k výrazným představitelům folklorního hnutí nejen na Uherskohradišťsku. Základní repertoár kapely je tvořen písňovým materiálem z Dolňácka, Luhačovického Zálesí a Kopanic.

Marian Friedl: 11 PODOB LÁSKY

Středa 11. 8. / 20:30 / Kolejní nádvoří 
290 Kč (bez akreditace přes Moje LFŠ)
190 Kč (s akreditací přes Moje LFŠ)
11 PODOB LÁSKY je nový hudební projekt Mariana Friedla, který tvoří jazzové jádro úspěšného ansámblu Beránci a vlci (stejnojmenná deska získala hudební cenu Anděl 2017), doplněné o folklorní zpěvačky Petru Jelénkovou a Sabrinu Pasičnykovou.

Repertoár zahrnuje písně lidové a autorské zakořeněné v tradiční hudbě Západních Karpat. Stylově je projev projektu rozkročen mezi folkem, folklorem, jazzem a world music.

Radio Wave v Míru: Bert & Friends

Středa 11. 8. / 22:00 / Klub Mír 
zdarma pro akreditované
Karel Svoboda i David Lynch, alternativa i pop, táborák i jazz, nadsázka i vážnost, panna i netvor. Bert & Friends do českého popového rybníčku vnáší závan excentricity, která tady dlouho chyběla. V čele skupiny stojí Albert Romanutti, jehož autorský rukopis nezapře vystudovaného skladatele, ale zároveň také někoho, kdo chce dělat věci jinak a nově.