Koncerty

Letošní koncertní program Letní filmové školy nabídne širokou paletu žánrů od rapu přes jazz, folk, písničkáře až po klasickou kytaru.

Vstupenky na koncerty jsou dostupné s akreditací za zvýhodněnou cenu. Detailní informace k akreditacím i vstupenkám najdete v Nejčastějších dotazech.

WWW Neurobeat

Pátek 29. 7. / 20:30 / Kolejní nádvoří
290 Kč / 190 Kč s akreditací
Legenda tuzemského rapu WWW začali v divokých devadesátkách jako parta rapujících sprejerů a nadále překračují zažité mantinely. V roce 2006 se odklánějí od rapové produkce a fungují jako industriálně-elektronický projekt. Na LFŠ zazní průřez celou dosavadní tvorbou se speciální projekcí.

Pavel Steidl: Recitál

Sobota 30. 7. / 20:00 / Kostel Zvěstování Panny Marie (Mariánské náměstí)
290 Kč / 190 Kč s akreditací
Kytarový mág Pavel Steidl, jehož zájem sahá od baroka až k současné hudbě a jehož virtuozitu ocenili posluchači už ve více než padesáti zemích světa, vystoupí na letošní Letní filmové škole s se skladbami Jana Antonína Losyho, Johanna Sebastiana Bacha, Niccola Paganiniho a Carla Dominiconiho.

Bratři Ebenové
(zahajovací koncert)

Sobota 30. 7. / 21:00 / Masarykovo náměstí
Vstup zdarma
Kapela tří bratří Ebenových a dalších předních českých hudebníků na svých koncertech představuje netradiční, na české scéně nenapodobitelný „ebenovský zvuk“. Ve spojení s výjimečnými Markovými texty jsou Bratři Ebenové na české hudební scéně jedineční.

Jakub König

Neděle 31. 7. / 18:30 / Kopule kina Hvězda
200 Kč / 100 Kč akreditovaní
Na sólových koncertech Jakub König čerpá z repertoáru tří kapel – Obří broskev, Kittchen a Zvíře jménem podzim. Ať už se jedná o klasické “písničkářské” hraní s akustickou kytarou, ambientní set plný převalujících se hlukových stěn, minimalistickou elektroniku nebo mix improvizace a čtení z některé z knih.

Midi Lidi

Neděle 31. 7. / 20:30 / Kolejní nádvoří
290 Kč / 190 Kč s akreditací
Hned dvě nové desky Nikdo se ti nebude smát, když budeš mít lidi rád a Heal the World, konečně! vyšly začátkem června 2021. S druhým albem se kapele podařilo nechtěně zhodnotit aktuální pandemické dění. K čerstvé skladbě Láska není švédský stůl podle námětu VJky Magdaleny Hrubé vznikl i videoklip.

Boo

Neděle 31. 7. / 21:00 / Mír
200 Kč / 100 Kč s akreditací
Skupinu Boo založili v roce 1996 kytarista Josef Ostřanský, bubeník Pavel Koudelka, cellistka Andrea Konstankiewicz a multiinstrumentalista a zpěvák Christoph Pajer. Originální kapele se podařilo navázat na tradici toho nejlepšího z brněnské alternativy, zároveň však tuto tradici výrazně modernizovat.

Tomáš Boček

Pondělí 1. 8. / 19:00 / Kopule kina Hvězda
100 Kč / 50 Kč s akreditací
Jeden z největších objevů mladé generace vyrůstal s kytarou v ruce na chodnících tuzemských i zahraničních měst. Tento talentovaný muž má za sebou hraní ve více než třiceti evropských městech, jeho hudebním domovem je ulice, kde se pomocí svých textů nejlépe konfrontuje se svými posluchači.

Zrní

Pondělí 1. 8. / 20:30 / Kolejní nádvoří
290 Kč / 190 Kč s akreditací
Síla kapely spočívá především v živých energických koncertech, které jsou z velké části tvořeny improvizací. Propojují žánry jako soul, groove, jazz, blues, funky či world music. A protože, jak sami říkají, nejsou porostlí mechem, jsou otevřeni i vlivům současné hudby. Na minutovský pelmel se nejen dobře tančí, ale jelikož jde o výjimečné muzikanty, dobře se na ně také dívá.

Dva

Úterý 2. 8. / 20:30 / Kolejní nádvoří
290 Kč / 190 Kč s akreditací
Duo tvoří Jan Kratochvíl a Barbora Ungerová. První studiové album Fonók vyšlo v roce 2008 a zajistilo kapele pevné místo na hudební scéně. Za album HU (2010) získali ocenění Anděl v kategorii alternativní hudba. V posledních letech se intenzivně věnují hudbě a zvukovému zpracování počítačových her.

Libor Šmoldas Organ Trio

Úterý 2. 8. / 21:00 / Mír
200 Kč / 100 Kč s akreditací
Trio vás překvapí přívalem pozitivní energie, s níž hraje vlastní skladby vycházející nejen z jazzové tradice, ale silně se opírající i o blues, funk a soul 60. let. Kytarista Libor Šmoldas si přizval ke spolupráci varhaníka Jakuba Zomera a bubeníka Tomáše Hobzeka.

Vesna

Středa 3. 8. / 20:30 / Kolejní nádvoří
290 Kč / 190 Kč s akreditací
Ryze dívčí kapelu, jejíž tvorba je směsí snového popu a folku, založila v roce 2017 zpěvačka a textařka Patricie Fuxová. V roce 2018 Vesna vydala své debutové album Pátá bohyně, za kterou získala nominaci Ceny Anděl na Objev roku.

Radio Wave v Míru: Anki

Středa 3. 8. / 22:30 / Klub Mír
veřejnost 50 Kč, pro akreditované zdarma
Pražský rapper s vietnamskými kořeny Anki v květnu vydal novou desku No More Drama a na singly ve vietnamštině navázal tracky s českými texty. Se svým dvorním producentem Lastsword zakončí ve středu večer letošní LFŠ posledním koncertem v Míru.