Skip to main content

Koncerty

Letošní koncertní program Letní filmové školy nabídne širokou paletu žánrů od popu a rocku přes hiphop, ska, písničkáře až po klasické smyčce.

Vstupenky na koncerty jsou dostupné s akreditací za zvýhodněnou cenu. Detailní informace k akreditacím i vstupenkám najdete v Nejčastějších dotazech.

Longital

Pá 28. 7. / 20:30 / Kolejní nádvoří
290 Kč / 190 Kč s akreditací
Longital jsou hudební a partnerská dvojice Shina (zpěv, baskytara) a Daniel Salontay (kytary). Stálice slovenské alternatívy má na kontě 12 řadových alb a stovky koncertů v Evropě, Americe a na Ukrajině. Nové album Dočista vzniklo ve spolupráci s producentem Andrejem Bakem z Londýna.

Sto zvířat
(zahajovací koncert)

So 29. 7. / 20:00 / Masarykovo náměstí
Zdarma pro akreditované i veřejnost
Kapela vznikla v roce 1990 a stala se u nás průkopníkem žánrů ska a rocksteady. V porevoluční době přišla s veselými melodiemi, tanečními rytmy a s kvalitními texty Tomáše Belka. S tímto koktejlem posléze doplněným i o reggae nebo swing se od té doby drží na špičce klubové i festivalové scény.

Barocco sempre giovane

Ne 30. 7. / 19:00 / Kostel sv. Františka Xaverského
290 Kč / 190 Kč s akreditací
Soubor s výmluvným názvem (Baroko stále mladé) byl založen v roce 2004. Původně se specializoval na interpretaci skladeb vrcholného baroka (odtud název souboru), dnes však jeho repertoár obsahuje skladby všech slohových období, včetně hudby 21. století.

PSH

Ne 30. 7. / 20:30 / Kolejní nádvoří
390 Kč / 290 Kč akreditovaní
Co bude až nebude rap? A až nebude PSH? Peneři Strýčka Homeboye jsou jistotou a definicí českého hiphopu, kterému udávají tvář už od začátku 90. let. Jejich založení se datuje cca k roku 1991, kdy Orion píše první texty a o pár let později je nahrává do instrumentálů kamaráda ze sídliště, Shitnesse.

Vladimír Merta trio

Po 31. 7. / 20:30 / Kolejní nádvoří
290 Kč / 190 Kč s akreditací
Základní kámen českého písničkářství, sedmasedmdesátník Vladimír Merta a dvakrát mladší klavírista a kytarista Ondřej Fencl pokračují v koncertování napříč republikou, pravidelně obměňujíc třetího spoluhráče, který bývá překvapením. Základem playlistu jsou Mertovy kultovní songy ze 70. a 80. let.

Jiří Dědeček: Recitál

Út 1. 8. / 18:00 / Kopule kina Hvězda
200 Kč / 100 Kč s akreditací
Básník a písničkář Jiří Dědeček oslavil letos v únoru 70. narozeniny. Od té doby brázdí republiku jako zamlada se svými „šansony a odrhovačkami“, doprovází se na kytaru a na ukulele. Koncert bude jako obvykle proložen autorským čtením z jeho posledních sbírek poezie.
Na kopuli kina Hvězda předvede průřez repertoárem od nejstarších songů z alba Zabili trafikantku až po ty nejnovější z LP a CD Nebudu bydlet v Québecu. Nebudou chybět překlady Jacquese Brela nebo Georgese Brassense.

Jan Foukal a Albert Romanutti

Út 1. 8. / 20:30 / Kolejní nádvoří
290 Kč / 190 Kč s akreditací
Jejich tajný ateliér připomíná to nejkrásnější z československého šansonu. „Nejsme Hapka a Horáček,“ říkají Foukal a Romanutti (frontman kapely Bert & Friends), autoři několika hitů, kteří odvážným filmem Sami doma velkoryse vstoupili na scénu pop music. Duo dlouhodobě spolupracuje na filmové tvorbě a se špičkami české hudební scény.

Lucie Redlová

St 2. 8. / 18:00 / Kopule kina Hvězda
200 Kč / 100 Kč s akreditací
Lucie Redlová je stálicí české folkové scény. V současnosti rovnoměrně střídá sólová vystoupení (střídmě při tom také používá smyčkovací loop-station) s hraním s kapelou.

David Koller

St 2. 8. / 20:30 / Kolejní nádvoří
490 Kč / 390 Kč s akreditací
David Koller, jedna z nejvýraznější osobností české hudební scény posledních desetiletí, zpěvák, bubeník, producent a autor mnoha hitů vyráží se svou skvělou kapelou na tour k nové desce LP XXIII.

Radio Wave v Míru:
Méta Monde

St 2. 8. / 22:30 / Klub Mír
zdarma pro akreditované
Nechte se svést na cestu do světa Méta Monde, synthpopového dua z pražských Vršovic, které tvoří songwriter a klavírista Jakub spolu s digitálním umělcem a baskytaristou Romanem. Atmosférická a rytmická hudba plná harmonických syntezátorů, dunivých basových linek a spletitých textů, inspirovaná širokým spektrem žánrů – ať už je to náznak new wave, post-punku, synthpopu, dreampopu, electra nebo disca – získala nejen své posluchače, ale i vítězný titul hitparády Radia Wave Startér 2021.