Festivalový průvodce

Jak se můžu zúčastnit Filmovky

Miluju filmy a chci jich vidět co nejvíc:
– koupím si akreditaci

Miluju Filmovku a chci ji co nejvíce podpořit:
– stanu se ., získám celofestivalovou akreditaci a další bonusy

Chci si zajít na pár filmů třeba s přáteli:
– koupím si balíček vstupů

Chci si zajít na divadlo nebo na koncert:
– koupím si vstupenku na doprovodný program

Chci nasát atmosféru, zajít si na program ve stanech ve Smetanových sadech nebo do letňáku:
– nemusím nic řešit, tohle všechno si užiju zdarma

Akreditace umožňuje vstupy na všechny filmové projekce (nezaručuje ovšem místo v sálu, vždy je vhodné přijít s dostatečným předstihem), odborný program i výstavy v daný den. Umožňuje v případě volně přístupného programu festivalu přednostní vstup, umožňuje rovněž nákup ubytování v Moje LFŠ. Jakoukoli akreditaci můžete uplatnit i na bonusová filmová představení poslední den LFŠ, tedy ve čtvrtek 1. srpna.

Ceny jednotlivých akreditací jsou zveřejněny zde. Akreditace je možné zakoupit prostřednictvím My LFŠ a vyzvednout po příjezdu do Uherského Hradiště ve Výdeji akreditací před kinem Hvězda. Ve Festivalovém centru před kinem Hvězda bude možné zakoupit akreditace do vyprodání kapacit i během festivalu. 

Při ztrátě akreditace a žádosti o vydání nové uhradíte manipulační poplatek ve výši 50 % z původní ceny. Akreditace je nepřenosná.

My LFŠ jsou v prodeji i přenosné balíčky vstupů na filmové projekce po 6 a 10 kusech. Jeden balíček může využívat libovolný počet osob, a to i na jednu projekci. Během festivalu budou balíčky v omezeném množství k dispozici i před kinem Hvězda ve Festivalovém centru a bez nutnosti registrace ve Festivalovém obchodě. Podobně jako akreditace nezaručují, že se na projekci dostanete. Nabídka ubytování je přes Moje LFŠ dostupná pouze pro majitele akreditace, nikoliv balíčku vstupů. Na místě lze ve Festivalovém centru zakoupit ubytování podle zaplněnosti jednotlivých kapacit bez ohledu na vlastnictví akreditace (jedná se většinou o jednoduchý nocleh ve vlastním spacáku ve školních třídách).

Účast na slavnostním zahájení a zakončení je možná pouze se vstupenkou, kterou lze zakoupit v My LFŠ v sekci Zboží. Vstupenka je platná pouze s akreditací na daný den nebo s balíčkem vstupů (za použití příslušného počtu vstupů).

Rezervace na jednotlivé filmy v sekci Virtuální realita probíhají přímo na místě (tedy v Komorním sále Reduty) na aktuální a následující den. Každý divák si vybírá filmy, které chce vidět. Délka filmů se pohybuje od 10 do 80 minut a rezervace probíhá na každý film jednotlivě. V průběhu každého dne jsou dvě technické hodinové pauzy (od 12:00 a od 15:00), kdy se nepromítá. Filmy jsou dostupné pouze v anglickém jazyce bez českého překladu. Pro každý časový blok je k dispozici 12 headsetů.

 

Filmovka nevyužívá rezervační systém, vždy doporučujeme na projekce přijít s dostatečným předstihem, abyste měli jistotu, že se do sálu dostanete. 

Seniorům nad 70 let umožňujeme využít dvě rezervace na filmové projekce denně. Pro vyřízení rezervace je nutné se osobně dostavit do Slovácké búdy ve Smetanových sadech, kde sídlí Guest Service, a to nejdříve den a nejpozději 3 hodiny před projekcí. Na každou projekci je vyčleněn omezený počet rezervací.

Při podpoře festivalu formou mecenášství nabízíme jako poděkování rezervace v sálech v počtu dle výše podpory.

Festival neprodává vstupenky na jednotlivé projekce, k dispozici jsou však přenosné balíčky 6 nebo 10 vstupů.

Vstupenky na doprovodný program jsou v prodeji pouze online, a to do 60 minut před začátkem akce. Registrovaní si vstupenky můžou zakoupit přes My LFŠ, neregistrovaní můžou vstupenku zakoupit po rozkliknutí daného koncertu zde či divadla zde. Bez registrace se dá koupit pouze jedna vstupenka za nákup. Pokud chcete vstupenek zakoupit více, je potřeba postup zopakovat, případně zaregistrovat se do Moje LFŠ, kde je možné zakoupit více vstupenek najednou. Vstupenky na doprovodný program jsou v prodeji ve dvou vlnách, nižší cena platí do 9.7. Vstupenky jsou letos nově pouze v elektronické formě – po zaplacení vám vstupenka s QR kódem přijde do e-mailu, u vchodu pak ukážete vstupenku v pdf, případně vytištěnou. 

Hodinu před akcí bude možné do vyprodání kapacit zakoupit vstupenku pouze v hotovosti na místě konání.

V sekci My LFŠ (pokud jste na Filmovce nikdy nebyli, je nutné se zaregistrovat) si vyberte akreditaci na zvolený počet dnů. Nabídka ubytování se zpřístupní po volbě akreditace. Balíčky vstupenek po 6 či 10 kusech, mecenášské balíčky, vstupenky na doprovodné akce, vstupenky na slavnostní zahájení a zakončení, programovou brožuru a mikinu v limitované edici zakoupíte v sekci zboží.

Vstupenky na doprovodný program můžete zakoupit i bez nutnosti registrace. Stačí kliknout na příslušný koncert zde či na divadlo zde.

Vstupenky na slavnostní zahájení a zakončení jsou platné pouze s akreditací na daný den nebo s balíčkem vstupů (za použití příslušného počtu vstupů).

Vybrané položky jsou rezervované po dobu 80 minut, pokračujte dle instrukcí v systému. Platit je možné platební kartou and převodem na účet. Doporučujeme volit platbu kartou on-line, tato volba umožňuje okamžité potvrzení objednávky. Pokud se vám líbí, co děláme, můžete nás při platbě podpořit přidáním libovolné částky. Na tento finanční dar vám můžeme vystavit potvrzení o daru – prosím, pište na platby@lfs.cz. Z celého srdce děkujeme!

V případě převodu na účet musí částka dorazit na účet do tří pracovních dnů, nejpozději je platbu převodem možné využít tři pracovní dny před začátkem Filmovky. V případě platby ze zahraničí je možná platba pouze platební kartou.

Pokud máte objednávku zaplacenou předem, vyzvedněte si ji při příjezdu na festival ve Výdeji akreditací (akreditace, balíčky vstupů, brožura, mikina). Vstupenky na doprovodný program a vstupenky na slavnostní zahájení a zakončení s QR kódem vám přijdou do e-mailu. 

Do naplnění kapacit prodáváme akreditace a balíčky vstupů i na místě.

Pokud svou akreditaci pořizujete až na místě, zamiřte do Festivalového centra před kinem Hvězda. Zde si můžete zakoupit i balíčky vstupů (pouze registrovaní v Moje LFŠ).

Ve Festivalovém obchodě můžete zakoupit festivalový merch a balíčky vstupů bez nutnosti registrace.

Vstupenky na doprovodný program jsou v prodeji pouze online. Hodinu před akcí pak bude možné do vyprodání kapacit zakoupit vstupenku pouze v hotovosti na místě konání.

 

Slevu nabízíme studentům/učitelům (akceptujeme ISIC, ITIC, Alive, Alive ID či potvrzení o studiu), členům filmových klubů (průkaz AČFK a ASFK), zaměstnancům České televize (zaměstnanecká karta), držitelům ZTP a seniorům nad 60 let (doklad s datem narození).

Doklady potvrzující takový nárok je nutné nahrát nejpozději do tří dnů do My LFŠ (sekce Akreditace) nebo zaslat na e-mail slevy@lfs.cz. O potvrzení slevy budete následně informováni e-mailem. Slevy není možné kombinovat.

Pokud jste držitelé karty ZTP/P, vy i váš průvodce máte nárok na 50% slevu, požadavek je nutné provést e-mailem na adresu slevy@lfs.cz.

 

Zdarma Filmovka nabídne literární, dětský a herní program, sekci Nová realita či lekce filmů, přednášky a diskuze s nejen filmovými odborníky ve stanech ve Smetanových sadech. Některé položky dětského programu a Chytrý Kvíz jsou zpoplatněny, vstupné se platí na místě. Zdarma vám k vínu zahrají cimbálovky, zúčastnit se můžete projekcí ve dvou letních kinech (Smetanovy sady a Masarykovo náměstí) a velkého zahajovacího koncertu na Masarykově náměstí. V letním kině na Masarykově náměstí promítáme až do soboty 3. srpna.

Filmový program je primárně koncipován pro dospělé publikum, do sálu ale můžete vzít dle uvážení také děti. V denním programu budou označeny filmy s přístupností od 15, resp. 18 let, doporučená přístupnost na ostatní filmy je od 12 let. Ponecháváme na rozhodnutí rodičů, zda na projekci vezmou i dítě mladší, minimální věk je 6 let a každý divák musí mít platnou akreditaci, případně vstupenku.

Letošní novinka: příměstský tábor Léto s Filmovkou pro děti od 6 do 10 let. Prodej je již spuštěn – nepropásněte volná místa.

Dětský/herní stan ve Smetanových sadech nabízí filmové i kreativní dílničky, divadelní představení a filmové projekce. Program je připraven pro děti od 4 do 12 let, je přístupný i bez akreditace a až na divadelní představení zdarma.

V HUB123 probíhá Industry program, jehož součástí jsou i tvůrčí workshopy zaměřené na filmovou tvorbu a určené pro děti od 8 let. Workshopy jsou přístupné i bez akreditace a jsou zdarma.

O zábavu budou mít postaráno i starší děti (11–15 let) – v Café Colejní na Masarykově náměstí pro ně chystáme odpolední výtvarné kurzy, kde se obeznámí se základy tkaní a textilními technikami. Kurzy budou probíhat od 27. července do 1. srpna vždy od 13 do 16 hodin, cena 300 Kč / 250 Kč s akreditací. Info: eliskavraga@gmail.com

V denním programu jsou označeny filmy s přístupností od 15, resp. 18 let. Doporučená přístupnost na ostatní filmy je od 12 let, ponecháváme na rozhodnutí rodičů, zda na projekci vezmou i dítě mladší. Minimální věk je 6 let, každý divák však musí mít platnou akreditaci, případně vstupenku.

Pro zakoupení jakékoliv akreditace je nutné vytvořit samostatný účet. U osob mladších 15 let musí registraci a souhlas provést zákonný zástupce.

Upozorňujeme, že do sálů není umožněn přístup s dětmi do šesti let (tzn. včetně kojenců) kvůli zachování nerušeného filmového zážitku. Rodiny s dětmi můžou navštívit Dětský stan ve Smetanových sadech, kde probíhají workshopy, dílny, divadelní představení a pohádky. 

Do sálů není umožněn vstup se zvířaty.

Všechny sály jsou přístupné bezbariérově. Bezbariérové ubytování nabízíme v ZŠ Unesco.

Během festivalu bude na tel. 774 969 218 dostupný koordinátor bezbariérového přístupu. 

Potřebujete-li ze zdravotních důvodů pomoci s výběrem ubytování, obraťte se na náš Guest Service (Lenka Horňáková, lenka.hornakova@lfs.cz). Nemůžeme garantovat, že vhodnou volnou variantu najdeme, ale pokusíme se maximálně vyjít vstříc a poradit.

Držitelé karet ZTP a ZTP/P (s doprovodem) mají nárok na slevu na akreditaci (více v kapitole Slevy na akreditaci).

Ubytování

Každá akreditace nabízí možnost zakoupení ubytování v My LFŠ. Ubytovat se můžete již den před platností akreditace a vystěhovat den po platnosti. Nabízí se primárně spaní ve vlastním spacáku (třídy, tělocvična, kempy, Stanový hotel) a pokoje na internátu Mojmír a koleji UTB.

Na internátu i kolejích bude potřeba při příjezdu zapsat všechny spolubydlící. Na základě OP pak bude recepční kontrolovat vstup do objektu. Upozorňujeme, že na pokoji je maximální kapacita osob dle počtu lůžek. Recepce bude fungovat non-stop.

Na místě lze ve Festivalovém centru zakoupit ubytování podle zaplněnosti jednotlivých kapacit bez ohledu na vlastnictví akreditace. Upozorňujeme, že půjde zejména o nocleh s vlastním spacákem, pokoje na internátu a kolejích poskytujeme výlučně akreditovaným účastníkům.

Pokud vám nevyhovuje nabídka festivalu, zkuste FB skupinu Ubytování na Filmovce

Zvažte možnost ubytování v okolí Uherského Hradiště. Sami za festival těchto možností využíváme.

Naše tipy:

Do promítacích sálů a ubytovacích kapacit nabízených přes My LFŠ není povolen vstup se zvířaty.

Programme

Denní program je zveřejněn zde.

Po přihlášení k účtu My LFŠ je možné přidat si plánované projekce do svého diáře (prostřednictvím webových stránek lfs.cz).

K dispozici bude také mobilní aplikace Letní filmová škola – LFŠ. Aplikace bude zdarma ke stažení v App Storu a Google Play. Aplikace umožňuje propojení s diářem v Moje LFŠ a sdílení programu s přáteli.

Letní filmová škola je nesoutěžní festival a výběr filmů do jednotlivých sekcí je v kompetenci dramaturgů.

Provoz

Výdej akreditací

 • před kinem Hvězda
 • výdej akreditací a dalšího zboží účastníkům, kteří mají vše dopředu zaplaceno
 • provoz: Pá 8:00–23:00, So–St 8:00–22:00 (vše spojené s akreditací lze po otevírací době vyřídit ve Festivalovém centru)
 • tel: 605 536 272
 • e-mail: akreditace@lfs.cz


Festivalové centrum (informace)

 • před kinem Hvězda
 • informace o LFŠ a Uherském Hradišti; registrace do Moje LFŠ; výdej akreditací, voucherů na ubytování a dalšího zboží pro ty, kteří se akreditují na místě; změny v akreditaci a ubytování; podle zaplněnosti prodej ubytování i pro neakreditované
 • provoz: 8:00–23:00 
 • tel. 774 969 694
 • e-mail: akreditace@lfs.cz


Festivalový obchod

 • před kinem Hvězda
 • prodej festivalového merche, balíčků vstupů a kupónů k uložení zavazadel do úschovny
 • provoz: Pá–Ne 8:00–23:00, Po–St 8:00–22:00, Čt 8:00–16:00

Otvírací doba úschovny je v pátek 26.7. 10:00–2:00, další dny vždy 8:00–2:00 a ve čtvrtek 1.8. 8:00–19:00. Kupón k uložení 1 kusu zavazadla na 1 den stojí 25 Kč a je možné ho zakoupit ve Festivalovém obchodě.

Během festivalu jsou Ztráty a nálezy umístěny v Úschovně zavazadel. Provozní doba je v pátek 10:00–2:00, další dny 8:00–2:00 a ve čtvrtek 8:00–18:00. Po skončení festivalu se obracejte na adresu michaela.snajdarova@lfs.cz.

S ohledem na ustanovení § 1837 písm. j) zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník kupující nemá právo odstoupit od smluv (do 14 dnů bez udání důvodu) uzavřených s prodávajícím, jejichž předmětem je využití volného času a které je prodávajícím poskytováno v určitém termínu nebo v určitém období. V případě prodávajícího se jedná o smlouvy, jejichž předmětem jsou vstupenky, balíčky vstupenek, mecenášské balíčky, ubytování, festivalové akreditace, neboť tyto jsou smlouvami o využití volného času, kde předmět plnění je poskytován k určitému datu nebo v určitém období.
 
Kupující může prodávajícího požádat na e-mailové adrese akreditace@lfs.cz o převedení zakoupeného zboží (služeb) na jiného uživatele. V takovém případě kupující bere na vědomí, že na vyhovění žádosti mu nevzniká právní nárok.

 

V prostorách konání Filmovky jsou pořizovány fotografické a audiovizuální záznamy pro komerční či propagační účely festivalu či pro účely mediálního zpravodajství. Pokud narazíte na dokumentaci své osoby a s užíváním takového záznamu nesouhlasíte, napište nám, prosím, na mail produkce@lfs.cz.

Informace o cookies najdete v zápatí webu. Při vytváření účtu v My LFŠ uživatel potvrzuje seznámení se s obchodními podmínkami, dále potvrzuje seznámení se s informacemi o zpracování osobních údajů a volitelně dává souhlas k zasílání newsletterů, který lze kdykoliv zrušit pomocí odkazu v newsletteru nebo změnou nastavení v účtu My LFŠ.

Další dotazy

Pokud odpověď nenaleznete výše, obraťte se se svým konkrétním dotazem na daného zástupce LFŠ.