Divadlo

Trojici divadelních představení na LFŠ bude letos dominovat Divadlo Járy Cimrmana, resp. jejich inscenace Záskok, vaši pozornost si ale jistě zaslouží také improvizace My kluci, co spolu chodíme: Svědomitě nepřipraveni či Kaffeeklatsch, čili klábosení tří dam u kávy.

Vstupenky na divadla jsou dostupné s běžnou akreditací za zvýhodněnou cenu, s akreditací „Off-program“ za plnou cenu a nebo se samostatnou vstupenkou za plnou cenu.

Detailní informace k akreditacím i vstupenkám najdete v Nejčastějších dotazech.

My kluci, co spolu chodíme: Svědomitě nepřipravení

PÁ 6. 8. 2021 / 20:30 / Kolejní nádvoří
250 Kč (bez akreditace přes Moje LFŠ)
150 Kč (s akreditací přes Moje LFŠ)
Máte rádi improvizační bizárek? Čtveřice herců, kteří si pro vás nic nepřipravili. Surrealisticko-absurdní fyzická divadelní improvizace. Společně s muzikou a světlem vytvářejí spontánní koláže scén a obrazů, od abstraktna až po absurdno.

Brejlando: Ucho (Divadlo na Vinohradech)

SO 7. 8. 2021 / 19:00 / Reduta 2: VR cinema
349 Kč (bez akreditace přes Moje LFŠ)
249 Kč (s akreditací přes Moje LFŠ)
Omezená kapacita, pouze pro 30 lidí
Prožijte strašlivou noc pravdy ve virtuální realitě. Vraťte se do 60. let minulého století, kdy lidské intimní osudy řídili manipulátoři, kteří pomocí strachu a zaznamenávacího „ucha” ovládali osudy celé společnosti.
Ambiciózní manželský pár povýšil skrz stranu mezi elitu státu. Velká moc s sebou ale nese i tíhu tísnivého strachu. Podaří se jim pravdu utajit před všudypřítomným estébáckým odposlouchávacím „uchem“? Anebo na povrch vyplujou úplně jiné pravdy – o manželském vztahu a charakterech náměstka ministra a jeho funkcionářské paničky a jejich lidské a odborné kompetenci, o legitimitě jejich svazku, legitimitě jejich společenského postavení i legitimitě celého profízlovaného režimu. Ucho – trezorovaný film Jana Procházky nyní jako inscenace Lenky Procházkové zpracovaná speciálně pro virtuální realitu. Nenechte si ji ujít. Ale mějte na paměti – velký bratr vás sleduje.

Holektiv: Kaffeeklatsch

NE 8. 8. 2021 / 20:30 / Kolejní nádvoří
250 Kč (bez akreditace přes Moje LFŠ)
150 Kč (s akreditací přes Moje LFŠ)
Kávovar svítí. Káva teče. Kaffee! Ženy sedí. Klevetí. Klatsch! Kaffeeklatsch. Divadelní představení s tancem, akrobacií a kávou.

Brejlando: Elefantazie (Divadlo ABC)

PO 9. 8. 2021 / 19:00 / Reduta 2: VR cinema
349 Kč (bez akreditace přes Moje LFŠ)
249 Kč (s akreditací přes Moje LFŠ)
Omezená kapacita, pouze pro 30 lidí
Příběh inteligentního mladíka uvězněného ve znetvořeném těle, jak ho diváci ještě neznají. „Muzikál ohavné krásy“ natočený pro 360° kameru a zvuk.
Vychutnejte si tento příběh v podobě českého muzikálu a otevřete se tak světu panoptika lidských kuriozit a osudu jeho obyvatel, legendárních sester Blažkových, divoké ženy Samiry, Trojnoha Franka a haličského obra Moyzesse. Pojďte spolu s námi pátrat po hranici krásy a ohavnosti a užijte si tento vášnivý fantasy muzikál s Tomášem Klusem a Tomášem Havlínkem v hlavních rolích.

Divadlo Járy Cimrmana: Záskok

ÚT 10. 8. 2021 / 19:00 / Slovácké divadlo
690 Kč (bez akreditace přes Moje LFŠ)
590 Kč (s akreditací přes Moje LFŠ)
K mnoha smolným stránkám Cimrmanova života patřila i chudoba. V jeho divadelní kočující společnosti Lipany se projevila mimo jiné velkou fluktuací herců. Pokud šlo o od chod domluvený s dostatečným předstihem, dala se situace zvládnout. Došlo-li k němu s křikem a s prásknutím dveřmi a často jen pár hodin před představením, prožil soubor i jeho principál horké chvíle. Takové zkušenosti stojí v pozadí hry Záskok. Milovníkům díla tohoto zneuznaného Čecha se tak dostává do rukou svědectví z té oblasti Cimrmanova života, v níž se nejvíce naplnil jeho osud – z divadla.

Brejlando: Společenstvo vlastníků (Divadlo Vosto5)

ST 11. 8. 2021 / 19:00 / Reduta 2: VR cinema
349 Kč (bez akreditace přes Moje LFŠ)
249 Kč (s akreditací přes Moje LFŠ)
Omezená kapacita, pouze pro 30 lidí
Začíná to jako běžná schůze společenství vlastníků bytových jednotek. Takových každý rok probíhají tisíce. Tahle se ale zvrtne v nelítostný boj rozvášněných eg o pozice a dominanci.
Staňte se součástí společenstva vlastníků ve virtuální realitě i vy. Zažijte strhující příběh o tom, jak několik metrů čtverečních v osobním vlastnictví dokáže poskytnout jednoduchou veličinu – moc. Moc, která se nedá prokázat a nechat naplno projevit nikde jinde, než právě tady – na schůzi SVJ. Kdo ví, třeba vám jedna z postav nápadně připomene vašeho souseda. Ale teď už se utište, pohodlně se usaďte, schůze začíná!