Skip to main content

Zrní přenesli do koncertu atmosféru Filmovky

Pódium na kolejním nádvoří patřilo v pondělí večer Zrní. Kapela zahrála jak osvědčené hity, jako Hýkal nebo Ať, tak i písničky z posledního alba Nebeský klid. Celý večer odstartovala písní Igor Pelech.

“Hrálo se nám skvěle, a to i díky tomu, že už tu jsme druhý den, a tak jsme mohli nasát tu atmosféru, která je v Hradišti skvělá, a mohli jsme ji přetavit do koncertu,” řekl zpěvák kapely Jan Unger.

 

Návštěvníci koncertu odcházeli spokojení. “Koncert se mi moc líbil. Jsem na Zrní už počtvrté a kapela to vždycky opravdu prožívá, takže to prožívám s ní,” uvedla Anežka Skřivánková.

 

“Bylo to vynikající. Jako vždy mě fascinovalo to, na kolik nástrojů zvládnou hrát. Je to živé, plné energie a dobré nálady,” řekla o koncertu další z účastnic Filmovky Natalia Jordanová. Kromě klasických nástrojů, kytary, kláves a bicích, se členové kapely ujali houslí, akordeonu nebo flétny.

 

Pětičlenná kapela ve složení Jan Unger (zpěv, flétna), Jan Fišer (housle), Jan Juklík (kytara), Jan Caithaml (klávesy) a Ondřej Slavík (bicí, akordeon) pochází z Kladna. Minulý rok oslavila dvacet let působení na české hudební scéně. Za tu dobu stihla vydat šest alb.

Ivana Syrovátková

foto ČTK: Denisa Albaniová