Giallo je nejen typicky italsky vypjatý příspěvek do žánrového spektra, ale z našeho pohledu především ideální materiál pro půlnoční festivalovou sekci!

Posuďte sami: maskovaný, tajemný vrah/ řezník s černými rukavicemi pronásledující v atraktivních kulisách bezbranné oběti, především krásné ženy. Spousta neskutečně červené krve, stylizovaná práce s kamerou, hudba od Morriconeho či od Goblinů, k tomu trocha erotiky…

V rámci dramaturgického výběru budete mít možnost zhlédnout jak ikonické klasiky žánru, tak pravé půlnoční kuriozity. Můžete se tak těšit na rukavičkovou klasiku Maria Bavy Šest žen pro vraha, kuriozitu v podobě kafkovského gialla z ulic normalizační Prahy (Aldo Lado – Krátká noc skleněných panenek), Tenebre božského Daria Argenta či extrémy krvavých klasiků Lucia Fulciho a Sergia Martina. V neposlední řadě upozorníme i na vliv gialli filmů na světovou či současnou kinematografii, znáte kupříkladu Helene Cattet a Bruna Forzaniho?

Dostavte se v každém případě všichni do půlnočních lavic Letní filmové školy!!! Břitvu, kožené rukavice a žluté brakové paperbacky s sebou!

řezné a sečné nástroje přibrušují Říman, Flígl v. r.