Skip to main content

Prušinovský na LFŠ představil svojí novinku Grand Prix

Režisér a scenárista Jan Prušinovský v neděli na Filmovce představil novou komedii Grand Prix. Spolu s tvůrcem filmu ve stanu ČT debatovali producent Ondřej Zima a kreativní producentka České televize Kateřina Ondřejková. Premiéra koprodukční road movie veřejnoprávní televize o cestě z Čech do Barcelony je naplánovaná na podzim.

Děj filmu se odehrává v pohraničním městě Cvikov. Dva bratranci, které si zahráli Kryštof Hádek a Robin Ferro, odmala sní o tom, že se pojedou podívat na závody Formule 1. Když pak jeden z nich vyhraje vstupenky na Grand Prix, odstartují dobrodružnou cestu, v jejímž cíli je účast na závodech.

Inspiraci na film, který vznikal asi deset let, tvůrce našel v historce svého kamaráda. „On jel na mistrovství světa ve fotbale do Portugalska a z jejich cesty mi vyprávěl příběhy. A mně přišel nápad natočit road movie o nějaké partičce strašně vtipný,“ popsal Prušinovský.

Natáčení bylo z důvodu cestování mezi několika státy poměrně nákladné. „Protože jsme stále nedotočili, tak ještě nevíme, kolik přesně to bude stát. Co ale víme je, že bude dvakrát až třikrát dražší než normální film ze současnosti,“ podotkl Zima.

Pro Prušinovského je Grand Prix prvním snímkem od loňské premiéry romantického dramatu Chyby. Tvůrce, který je držitelem čtyř Českých lvů, vstoupil do širšího povědomí hlavně svými komediálními projekty MOST!, Okresní přebor nebo Trpaslík. Po premiéře Grand Prix vstoupí v lednu na televizní obrazovky další seriál z dílny Jana Prušinovského Dobré ráno, Brno.

Lukáš Cigánek

Foto: Denisa Albaniová, ČTK