Skip to main content

Na Masarykovo náměstí se vrátilo letní kino

Zaplněné Masarykovo náměstí v pátek večer sledovalo zápolení cestujících s odbržděným regionálním vlakem. Komedie režiséra Jiřího Havelky Mimořádná událost divákům nabídla komorní snímek, jehož děj se téměř výhradně odehrává ve vagonu bez řidiče. Letní promítání se během Filmovky na náměstí vrací po dvou covidových letech.

Nečekanou součástí programu byla i technická závada, kdy na chvíli spadlo nafukovací plátno. Uprostřed promítání se začalo vypouštět, organizátoři ale závadu do několika desítek sekund odstranili a večerní program pro několik stovek přítomných pokračoval bez dalších komplikací.

V samotném filmu, který je novinkou režiséra úspěšných Vlastníků, zase pasažéři musejí spojit síly, aby zastavili nebezpečně se rozjíždějící vlak. Zahráli si v něm například Jaroslav Plesl v roli tajemného majitele pohřebního ústavu, Ctirad Götz jako xenofobní myslivec či Igor Chmela a Jana Plodková, kteří ve filmu představují manželský pár.

V následujících dnech letní kino uvede další domácí filmové novinky. Dnes můžou diváci zhlédnout Prezidentku Rudolfa Havlíka, kde se vedle Ani Geislerové představí mimo jiné také host letošní Filmovky Ondřej Vetchý. V neděli je na programu nejnovější projekt dua Zdeňka a Jana Svěrákových Betlémské světlo. Letní kino bude na Masarykově náměstí promítat každý den kromě pondělí až do soboty 6. srpna.

Lukáš Cigánek

Foto: Denisa Albaniová