Skip to main content

Midi Lidi přivezli na Filmovku hity a vtipy

Kolejní nádvoří v Uherském Hradišti večer vyplnila elektronická hudba. Kapela Midi Lidi svoje “kvalitní diskotéková sóla“ rozehrála tak mocně, až se rozdrnčela okna sousedící Reduty. Zazněly hity jako Lux, Ráno nebo Na co nesmíš zapomenout. Mezi skladbami pak pronášel osobité komentáře zpěvák Petr Marek.

“Chlubení se cizím peřím, to by nám šlo. Ale kdo by to nedělal, když je tak kvalitní. Ale chlubení se nekvalitním peřím, to už je jiná disciplína. To už je skoro politika,“ prohlásil například. Odkazoval tak na coverze, kterým se kapela také věnuje.

K nejoblíbenějším patří předělávka písně Co jsem měl dnes k obědu s vlastním novým textem či komplexní imitace stylu a poetiky Mňágy a Žďorp. Texty často obsahují různé popkulturní reference a hrají si také s lidovou slovesností. Ale jak během koncertu uvedl  Marek, „chytrému napověz, hloupý si zatančí.“

Koncert skončil přesně v deset kvůli nočnímu klidu. „Musíme končit striktně, proto se prosím neztrapňujte a nesnažte se vyvolávat nějaké přídavky. To zkoušejte snad jenom na sociálce,“ podotkl Marek.

Kromě  frontmana Marka (zpěv, elektronika, klávesy) v kapele hrají a zpívají ještě Markéta Lisá (zpěv, elektronika, klávesy, saxofon) a Prokop Holoubek (zpěv, bicí, klávesy, klarinet, kytara). Do konce roku Midi Lidi zahrají třeba ještě v Plzni, Ostravě či Valašském Meziříčí.

Alena Harciníková
Foto: Magdaléna Šmídová