Mecenášská akreditace

Nejsnazší způsob přímé podpory festivalu pro ty, kdo si takovou možnost mohou dovolit. Šestidenní akreditace vedle všech benefitů celofestivalové akreditace umožňuje setkání s vedením festivalu a denně dvě rezervace na projekce. Mecenášská akreditace představuje vyčíslení „reálné ceny”, za kterou by festival bylo možné uspořádat v letošní podobě bez slev, dotací a sponzorů.

Vedle přímých zdrojů jako je prodej akreditací, Filmovka finančně stojí na vrtkavé míře veřejných zdrojů od státu a možnostech partnerů a sponzorů. Jediným stabilním finančním partnerem tak je město Uherské Hradiště. Stále stoupající náklady na zajištění celého festivalu zvýrazněné nastalou krizí zviditelnily otázku, jakým způsobem a z jakých zdrojů je možné festival v tomto rozsahu pořádat.

Proto jsme se rozhodli říct, na kolik taková šestidenní Filmovka vyjde za předpokladu, že by platících návštěvníků bylo podobně jako předchozí ročníky. I když je v současné době složitější plánovat, jaká omezení se nás budou týkat, a předvídat, kolik vás doopravdy dorazí, došli jsme k minimální částce za celofestivalovou akreditaci v ceně 10000 Kč.

Ač bychom se k desetidenní Filmovce rádi vrátili, jeví se tato možnost stále méně udržitelnou – letošní sezóna je nejen pro pořadatele filmových festivalů výjimečným předělem a pro nás všechny zkušeností, po níž se ukáže, jak se to bude mít s podporou kultury v dalších letech.

Vidíte to jinak? Pokud byste chtěli Filmovku jakkoliv podpořit, vaše návrhy či představy uvítáme, můžete se na nás obrátit přímo zde. Rádi s vámi probereme všechny možnosti či konkrétní nabídku.