Letní filmová škola a Asociace českých filmových klubů prostřednictvím Radany Korené vzkazuje následující:

„Chceme vyjádřit podporu a solidaritu. Našim kolegům, jejich týmům z distribučních společností, festivalům, kinům a pořadatelům událostí obecně. Těm, co nezbývá než pozdržet své kroky a počítat každým dnem narůstající se ztráty, které se mohou stát pro i jinak těžce zkoušenou kulturu likvidační.

Věříme, že to, co má pevné základy, přežije a vrátí se silnější. Co ne, skončí… objeví se prostor pro nové tvoření… Je jasné, že to, co teď řešíte vy, zanedlouho můžeme řešit také. Děkujeme, že tak činíte s klidnou hlavou a vírou, že to má smysl, s neustálou houževnatostí, která třeba hraničí s posedlostí. Bez toho by nevznikaly tak inspirativní akce a neudály se ty nejúžasnější zážitky.

Využijme nastolený čas k revizi toho, co děláme, proč a jak bychom to dělat chtěli, k otevření srdce a cestě k tomu, kdo skutečně jsme. K přeskládání našich priorit tak, abychom byli připraveni, až přijde čas. My všichni jen sílíme k tomu, co přijde dál. Držte se, milí. V klidu, tříbení inspirací a plánů.”

Naše myšlenky jsou s vámi, se všemi, co tvoří a inspirují k sounáležitosti. Z těch, s nimiž spolupracujeme nejblíže, jmenujeme zatím alespoň Febiofest (odloženo), Jeden svět (pokračuje prostřednictvím DAFilms), Kino na granici (nerozhodnuto), KRRR! (odloženo).

Jako mnozí další jsme závislí na vaší podpoře, proto podporujeme #nechcivracetvstupne. Neposledně také my musíme odložit premiéru filmu Corpus Christi.