Skip to main content

Česká tisková kancelář (ČTK) rozšiřuje svou činnost na 47. ročníku Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Kromě již tradiční fotografické výstavy a workshopu pro studenty bude národní agentura hlavní zdrojem informací pro festivalové hosty. Četkaři budou přinášet novinky z dění na Filmovce, plnit Filmové listy, postarají se o většinu fotografií a na podcastových aplikacích bude k dispozici i speciál rozhovorů Četkast na Filmovce. Prostřednictvím služby Protext Video zajistí také živé vysílání z nejdůležitějších akcí na festivalu.

Workshop pro osm studentů povedou profesionálové z ČTK – šéfredaktorka zpravodajství Radka Matesová Marková, kterou doplní šéfeditor zpravodajství Zdeněk Fučík, šéfredaktor Fotobanky ČTK Petr Mlch a ředitelka Akademie ČTK Martina Vašíčková. Studenti se budou podílet na plnění hlavních informačních kanálů festivalu, vyzkouší si psaní, natáčení podcastů i focení.

„Spolupráce ČTK s Letní filmovou školou rok od roku sílí. Velmi mě těší, že studenti, kteří navíc poslední dva roky studovali v podstatě jen on-line, mohou fungovat v terénu jako skuteční novináři a jejich práce má navíc u organizátorů festivalu skvělou odezvu, “ uvedla šéfredaktorka zpravodajství ČTK Radka Matesová Marková.

Výstavy přiveze letos ČTK na LFŠ dokonce dvě. Vedle venkovní expozice Olympijské okamžiky bude v Klubu kultury výstava Fragmenty metropole fotoreportéra ČTK Romana Vondrouše, aktuálního absolutního vítěze soutěže Czech Press Photo a držitele mnoha zahraničních ocenění. „Roman navíc svou tvorbu představí v debatě, která bude volně přístupná v Respekt stanu,“ dodala Marková.

V prvním Četkastu na Filmovce mluví programoví ředitelé Iva Hejlíčková a Jan Jílek o programu Filmovky, domácích i zahraničních hostech a jedinečné atmosféře slováckého města, které na týden zaplní filmoví fanoušci. Společně také spočítali, že na Filmovce by se letos mohlo objevit až 8006 uší – šest jich figuruje ve festivalovém programu a zbytek jsou uši účastníků festivalu.

Četkast na Filmovce je možné přehrát níže nebo prostřednictvím podcastových aplikací Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts a Lecton.

 

47. Letní filmová škola Uherské Hradiště naslouchá filmu 💚 Na Filmovce vás vyhlížíme 06.08.–12.08.2021.