Skip to main content

Bratři Ebenové za sebou mají premiéru na Filmovce

 

Bratři Ebenové v sobotu večer několikrát rozezpívali plné Masarykovo náměstí. Kromě svých klasik, jako je píseň Já na tom dělám či Nikdo to nezvedá zařadili do programu i novější a méně známé skladby. Podle Marka Ebena si také až přímo drze dovolili zahrát píseň Folkloreček, která vychází ze základů folklorní hudby. „Tohle hrát v Uherském Hradišti na náměstí není vůbec nic bezpečného a v podstatě to hraničí až s drzostí. Tak děkujeme, že jsme si to mohli dovolit,“ řekl.

Ačkoli na dotaz kapely, kdo je na jejich koncertě poprvé, zvedla ruku zhruba polovina návštěvníků, většina z nich si jejich nejznámější písně pobrukovala společně s nimi.  Bratři Ebenové hráli na Filmovce vůbec poprvé. Zpěvák Marek Eben, rovněž známý herec a moderátor, řekl, že si to náramně užívá.

„Můžu vám říct, že je úplná nádhera, když přijedete na filmový festival a nemusíte nic točit a moderovat a můžete si prostě jen sednout a hrát,“ řekl se smíchem. Kromě tradičních nástrojů, jako je kytara, basa, klavír, akordeon, trubka či klarinet zahráli bratři Ebenové i na hrnec, pumpičku či kladívko.

V kapele oceněné cenou Anděl 2014 hrají kromě již zmíněného Marka Ebena také jeho bratři Kryštof a David. Bratrské trio doplňuje Pavel Skála (akustické a elektrické kytary), Jiří Zelenka (bicí, perkuse) a Jaromír Honzák (kontrabas).

Alena Harciníková

Foto: Tomáš Železný, ČTK