Skip to main content

Na zaplněném Kolejním nádvoří v Uherském Hradišti se v sobotu večer rozezněl nezaměnitelný hlas zpěváka Dana Bárty. Doprovázela ho kapela Illustratosphere, která na Filmovce vystoupila v obměněné sestavě. Zahrál si s ní mezinárodně uznávaný bubeník Martin Valihora. 

Zpěvák na svém letošní turné představuje své nejnovější, v řadě páté album Kráska a zvířený prach. Žánrově obtížně zařaditelná deska obsahuje jedenáct písní a podle Bárty jsou některé kusy intimní až minimalistické. „Tohle album je sice z roku 2020, ale vzhledem k celé té kovidové situaci se dá považovat vlastně za úplně nové,“ řekl se smíchem na koncertě Bárta.

Jedenáctinásobný držitel Ceny Anděl dokáže okouzlit posluchače každého věku. Vedle postarší paní, která se lehce pohupovala v kolenou, tak třeba na Kolejním nádvoří tancovala pětiletá holčička ve žlutých šatech. Obě si koncert užívaly po svém.

Bárta, který je označován za jednoho z nejlepších českých vokalistů, v současnosti vystupuje nejčastěji právě s Illustratosphere, to ale neznamená, že na něj nenarazíte nikde jinde. Spolupracuje také s jazzovou akustickou formací Robert Balzar Trio či oblíbenou kapelou J.A.R..

text: Alena Harciníková, ČTK

foto: Marek Malůšek, LFŠ