Skip to main content

Sedm českých filmových festivalů se rozhodlo založit organizaci, díky které by mohly lépe a účinněji řešit problémy, jimž jsou filmové festivaly dlouhodobě vystaveny, a které v posledním roce ještě více zvýraznila komplikovaná pandemická situace v České republice. Celé prohlášení je k dispozici na tomto odkazu.

„Založení AČFF je důležitý krok nejen k stabilizaci filmové festivalové scény v ČR. Jde o impuls pro otevření diskuse s Ministerstvem kultury, Státním fondem kinematografie a s celou oblastí české audiovize,” říká za LFŠ Radana Korená, ředitelka festivalu. „Filmové festivaly jsou nedílnou součástí tohoto průmyslu, bez nich by tento distribuční okruh chyběl. Jsem ráda, že budeme tyto věci komunikovat jednotně, a věřím, že tato snaha povede k oživení kultury i v době post-covidové.”

Spolu s Filmovkou jsou v AČFF také Anifilm Liberec, MFF Praha Febiofest, Finále Plzeň, Jeden svět, MFDF Jihlava a Zlín Film Festival. Další zájemce o členství vítáme, napište nám zprávu na asociace@acff.cz.

47. Letní filmová škola Uherské Hradiště naslouchá filmu 💚 Na Filmovce vás vyhlížíme 23.07.–30.07.2021.